/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Branża budowlana – uprawnienia

Zdobywanie nowych uprawnień stanowi nieodzowny szczegół pięcia się w górę. Jest to zasada uniwersalna, która tyczy się różnorakich branż, a zatem również branży budowlanej. Jeżeli więc marzy nam się awans lub zdobycie nowej dużo lepiej płatnej pracy, warto zapisać się na egzamin na uprawnienia budowlane.

Jak podnieść kwalifikacje w branży budowlanej?
Branża budowlana wyróżnia się dynamicznym rozwojem, a zatem też ciekawymi perspektywami dla pracowników. Jeśli zatem pragniemy inwestować w swój rozwój, warto skorzystać z rozwiązania, jakim są uprawnienia budowlane, które można zdobyć zdając egzamin organizowany przez polską izbę Inżynierów Budownictwa. Sesje odbywają się kilka razy do roku, zatem będziemy mogli zapisać się na dogodny dla nas termin. Powinno się jednak pamiętać, że do egzaminu mogą podejść tylko osoby, które spełniają wymogi określone w przepisach prawa budowlanego, które dotyczą po pierwsze wykształcenia kierunkowego, a po drugie stażu w biznesie budowlanej. Jeżeli już spełniamy te warunki, możemy zapisać się na egzamin na uprawnienia budowlane, który składa się z dwóch etapów. 1-szy to egzamin pisemny, który ma postać testu, jednak druga część egzaminu zdawana jest przed komisją kwalifikacyjną. Tylko pozytywny wynik z obu części znaczy pozyskanie uprawnień budowlanych, które wydawane są w postaci wyborów administracyjnej przez komisję kwalifikacyjną. Uprawnienia można pozyskać w różnorakich specjalnościach, przykładowo specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, inżynieryjnej czy instalacyjnej.

Warto zobaczyć: uprawnienia budowlane.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze