/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Certyfikat energetyczny budynku

Jeśli pragniemy skorzystać się w głównej mierze z dofinansowania z skryptu czyste powietrze przeznaczonego na termomodernizację budynku, to z całą pewnością powinniśmy też zlecić wykonanie profesjonalnego audytu energetycznego. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że po zrealizowaniu takiego audytu otrzymujemy świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.
Charakterystyka energetyczna obiektu – na co zwrócić uwagę?
Na początku trzeba podkreślić, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie usługą polegającą na zrealizowaniu audytu energetycznego budynku czy również mieszkania.

Warto podkreślić, że charakterystyka energetyczna budynku to ocena obowiązującego stanu technicznego związanego ze zużyciem energii, niemniej jednak również zaproponowanie przemian w zakresie termomodernizacji, które ograniczają straty ciepła a tym samym także z redukują koszty związane z zmianą na lepsze bilansów energetycznych. Pamiętajmy o tym, że audyt wykonywany w czasie wizji lokalnej obejmuje wszystkie instalacje urządzenia czy także elementy budynku a zatem między innymi stan przegród zewnętrznych takich jak ściany czy także dachy. Najbardziej istotnym elementem wpływającym na parametry energetyczne budynku są też szczelne okna drzwi zewnętrzne czy także bramy garażowe. Prócz tego świadectwo energetyczne budynku uwzględnia też pozostałe elementy wpływające na bilans energetyczny. Audytor określa między innymi stan oraz wydajność działania instalacji na przykład takich jak grzewcze i klimatyzacyjne a także wentylacyjne czy także instalacje przeznaczone do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Więcej informacji na stronie: świadectwo energetyczne budynku.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze