/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Co dają uprawnienia budowlane?

W biznesie budowlanej ażeby pozyskać odpowiednie uprawnienia, głównie powinno się pozytywnie zdać egzamin, który organizowany jest przez polską izbę Inżynierów Budownictwa. Taki egzamin na uprawnienia budowlane składa się z dwóch części. W pierwszym etapie trzeba zdać pozytywnie egzamin, a dopiero później można przystąpić do egzaminu ustnego, który zdawany jest przed komisją kwalifikacyjną.

Praca w biznesie budowlanej – co trzeba wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że w każdej pracy, również w biznesie budowlanej, pracownicy powinni podnosić swoje kwalifikacje oraz kompetencje. Stąd też warto korzystać z sposobności, by rozszerzyć swoje uprawnienia. W sytuacji branży budowlanej takie sposobności stwarza egzamin na uprawnienia budowlane. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do egzaminu na uprawnienia mogą przystąpić tylko osoby, które spełniają wymogi, które zawarte są w przepisach budowlanych, a dotyczą one tytułu zawodowego kierunkowego, jak też należycie długiej praktyki w zakresie projektowania albo pracy przy budowie. Tylko osoby, które spełniają przedstawione wcześniej warunki, mogą zapisać się na egzamin, który organizowany jest w całym kraju w tym samym terminie. Należy też wspomnieć o tym, że uprawnienia budowlane podzielone na dwa główne rodzaje, a mianowicie projektowanie a także kierowanie robotami budowlanymi, podzielone są również na szereg specjalności. Przed przystąpieniem do egzaminu musimy wybrać daną specjalność, przykładowo specjalność inżynieryjną. W zakresie tej specjalności otrzymujemy uprawnienia do prowadzenia samodzielnych prac technicznych.

Sprawdź również informacje na stronie: uprawnienia budowlane.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze