/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Drabiny ewakuacyjne

 

Jest wiele przesądów, które związane są z drabinami. Nie wiedzieć czemu, te urządzenia znalazły swoje najważniejsze miejsce w kulturze, frazeologii i przesądach. Mówi się przykładowo, że przenigdy nie należy przechodzić pod otwarta drabiną, bo to przynosi pecha. Kto przez nią przez przypadek przejdzie, ten powinien się szybko cofnąć i wejść drugi raz normalnie. Drabiny ewakuacyjne w znaczącej liczbie przypadków są elementem zabudowań miejskich, jednakże nie te posiadamy na myśli.

Chodzi raczej o takie drabiny, które rozkłada się na chodniku do mycia okien czy też remontu elewacji, to takie są najbardziej niebezpieczne i takich zawsze trzeba się wystrzegać. Kiedy przechodzimy pod drabiną to tak, jakbyśmy ściągali na siebie pecha, dlatego także powinieneś przekroczyć jeszcze raz taką drabinę i po prostu wrócić. Jeżeli tak zrobimy, to tak, jakbyśmy odwołali pecha i wówczas nic nam się nie stanie. Nie wiadomo dlaczego ktoś wymyślił to powiedzenie o drabinie. Wszak drabiny awaryjne już od tylu lat są wykorzystywane, a powiedzenie to jest chyba tak stare, jak one same. Pewnie powstało dlatego, że ktoś kiedyś przeszedł po taką drabina, a w przyszłości spotkał go jakiś pech i pomyślał sobie, że to jest w tym momencie wina tej drabiny. Drabiny pionowe przynoszą ponoć pecha identycznie, jak te, które są rozkładane. W każdym z tych przypadków mamy do czynienia z zabobonem, który kultywowany jest już od wielu lat. Czy jest w tym ciut prawdy? Z całą pewnością z przesądami jest tak, że jeśli ktoś w nie uwierzy, to one się zwyczajnie sprawdzają, natomiast kiedy w nie nie wierzymy, to nie mają żadnej siły oddziaływania na naszą rzeczywistość.

Należy zobaczyć: drabiny ewakuacyjne.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze