/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Działka siedliskowa

Wiele osób, które marzą o własnym domu, zastanawia się, jaką działkę kupić. Często można znaleźć w ogłoszeniach internetowych działki siedliskowe w atrakcyjnych cenach, warto mieć na uwadze jednak o tym, że siedlisko to specjalny wydzielony grunt, który znajduje się na terenach wiejskich, a który przeznaczony jest wyłącznie pod budownictwo zagrodowe, a zatem np budynki mieszkalne, niemniej jednak również zabudowania, które związane są z produkcją rolniczą.
Co warto mieć świadomość tego na temat działki siedliskowej?

Uwzględniając wyżej podane informacje, działka siedliskowa przeznaczona jest pod tak zwaną zabudowę zagrodową, do której można zaliczyć zarówno obiekty mieszkalne, które powinny jednakże znajdować się w niewielkiej odległości od budynków gospodarczych np takich jak magazyny na płody rolne, czy stodoła lub stajnia. W praktyce oznacza to, że ten typ działki jest przeznaczony przede wszystkim dla osób prowadzących działalność rolniczą, ponieważ to rolnicy mają prawo do wznoszenia budynków na takiej działce. Warto być świadomym także o tym, że siedlisko może być nabyte przez osobę, która nie prowadzi działalności rolniczej, jednakże ukazują się tutaj kwestie prawne dotyczące możliwości wybudowania budynków na tym terenie. Jeżeli osoba zakupująca taką działkę nie posiada statusu rolnika, to odpowiednim rozstrzygnięciem jest nabycie działki, która ma już wydane pozwolenie na budowę, ponieważ takie pozwolenie przynoszone jest na nowego posiadacza. Dlatego też działki siedliskowe są najczęściej kupowane przez osoby, które posiadają status rolnika.

Źródło informacji: siedlisko

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze