/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta ma kilka zalet. To co ją głównie odróżnia, to sposób montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich jak szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Poza tym montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez użycia prądu. Skraca to znacznie czas pracy , a ponadto redukuje koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się także ryzyko korozji kanału w sytuacji zgrzania szpilki do kanału.

Kolejną niepowtarzalną cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten stwarza że mata jest mocna i sprężysta. Posiada on też wpływ na to, że mata nie zmienia spersonalizowanej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są perfekcyjnym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się na każdym kroku tam, gdzie oprócz właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas wytworzania i estetykę izolacji.

Rockwool opracował również katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie oszacować koszt i czas wykonania izolacji. Oprócz tego firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny dobieranie grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze