/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Jak działają folie grzewcze na podczerwień?

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Dobrym rozstrzygnięciem w tej kwestii jest przeznaczenie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je stosować w bardzo wielu miejscach, np jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze wyróżniają się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie ogół jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, wręcz jeśli nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to wciąż możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to więc głównie oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest wnikliwie w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo proste. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci niedużych drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii jedynie w kierunku podłogi, co powoduje że ogrzewanie tego rodzaju jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a równocześnie ich trwałość to dosłownie kilkadziesiąt lat. Raz ułożone przykładowo. pod panelami podłogowymi albo glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i w każdej chwili ciepłe stopy. Można je wykorzystywać też w wielu innych konfiguracjach, przykładowo. jako ogrzewanie ścienne.

Więcej: folie grzewcze.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze