/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Jak przebiega egzamin na uprawnienia budowlane?

Podnoszenie umiejętności to najlepszy sposób na znalezienie nowej pracy lub dostanie awansu. W branży budowlanej taką funkcję spełniają uprawnienia, która można dostać podchodząc do egzaminu organizowanego przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku kandydat otrzymuje uprawnienia budowlane w postaci decyzji administracyjnej komisji okręgowej.

Uprawnienia budowlane – co warto wiedzieć na ich temat?
Głównie powinno się podkreślić, że uprawnienia w budownictwie dotyczą dwóch kluczowych dziedzinie, a mianowicie projektowania oraz kierowania robotami budowlanymi. Te 2 grupy dzielą się następnie na szereg różnych specjalności, w obrębie których kandydat woli rozszerzyć własne umiejętności. Trzeba dodać, że uprawnienia budowlane pozwalają na wykonywanie określonych prac technicznych w zakresie wybranej specjalności. Kandydaci mają do wyboru różne specjalności, jest to specjalność architektoniczna, konstrukcyjno-budowlana, inżynieryjna a także instalacyjna. Specjalność Inżynieryjna dzieli się na: mostową, drogową, kolejową, hydrotechniczną a także wyburzeniową. Z kolei specjalność instalacyjna dotyczy instalacji urządzeń telekomunikacyjnych kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych, elektrycznych a także elektroenergetycznych. Powinno się również dodać, że uprawnienia budowlane mogą być zdobyte tylko przez kandydatów spełniających warunki określone w niemal budowlanym. Dotyczą one stażu w zakresie projektowania albo pracy na budowie, jak także wykształcenia kierunkowego średniego albo wyższego.

Polecamy: uprawnienia budowlane.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze