/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Jaki rodzaj wentylacji najlepszy

Odpowiednia wentylacja łódź zapewnia, że w pomieszczeniu nie będzie gromadzić się wilgoć ani zanieczyszczenia. Jeżeli już dom nie posiada kanałów wentylacyjnych w kominach, czyli wentylacji grawitacyjnej, w domu może zbierać się wilgoć. Na ścianach zaś może gromadzić się groźna dla zdrowia pleśń.

To zjawisko zwłaszcza niebezpieczne dla alergików, ponieważ może powodować nasilenie objawów, takich jak kaszel i duszności. Kanały wentylacyjne projektowane są już na papierze wówczas, kiedy w ogóle powstaje projekt budynku. Nie należy z nich rezygnować, aby ograniczyć koszty związane z budową domu. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna, czyli taka w postaci kanałów wentylacyjnych w kominach powoli ustępuje miejsca wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Taką uzyskuje się dzięki zamontowaniu rekuperatora, czyli urządzenia, które zajmuje się odprowadzaniem oprócz budynek zanieczyszczonego powietrza, przy jednoczesnym odzyskaniu temperatury. Znaczy to, że powietrze, które wtłaczane jest do poszczególnych powietrzeń nie jest zimne. To przydatne szczególnie w okresie jesienno-zimowych, gdy temperatura spada i pomieszczenia wychładzają się. Świetnie zamontowana wentylacja mechaniczna daje możliwość na odzyskanie temperatury z powietrza i tym samym przyczynia się do oszczędności na ogrzewaniu. Rekuperatory montuje się nie tylko i wyłącznie w nowych budynkach. Możliwe jest także przerobienie już istniejącego budynku na taki, w którym tradycyjna wentylacja mechaniczna będzie zastąpiona przez rekuperator.

Warto sprawdzić: wentylacja łódź.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze