/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Lampy uliczne z panelami fotowoltaicznymi

Ekologiczne rozwiązania z każdym rokiem zyskują na znaczeniu i są na coraz większą skalę stosowane. Oczywiście dobrym przykładem jest solarna lampa uliczna, której działanie oparte jest na panelach fotowoltaicznych. Jest to rozwiązanie ekologiczne, ale też funkcjonalne oraz wytrzymałe.

Solarne latarnie uliczne – w jaki sposób działają?
Solarne latarnie uliczne oparte są na działaniu paneli fotowoltaicznych, w których ogniwa mają zdolność przekształcania energii promieniowania słonecznego w czystą energię elektryczną. Tak wytworzona energia elektryczna jest magazynowana specjalnych akumulatorach żelowych, dzięki czemu może być wykorzystywana w pochmurne dni a także w nocy. Warto wspomnieć, że solar street lamp wykonuje zestaw kompleksowy z panelu fotowoltaicznego, akumulatora żelowego, kontrolera oraz źródła oświetlenia LED. Firma specjalizująca się w produkcji takich lamp świadczy też usługi z zakresu doradztwa technicznego. Solarne lampy uliczne posiadają swój własny autonomiczny system zasilania, dzięki czemu znajdują szerokie użycie na terenach, gdzie podłączenie zasilania zewnętrznego jest bardzo kosztowne. Jest to zatem opłacalna inwestycja, która zastępuje tradycyjne oświetlenie uliczne. Trzeba również dodać, że lampa uliczna solarna może być wzbogacona o dodatkowe funkcje, takie jak zdalne sterowanie za pomocą pilota na podczerwień. Ogromną dobrą właściwością tego typu lamp jest też to, że nie wymagają skomplikowanej dokumentacji, a ich montaż jest szybki. Nie jest zatem zaskoczeniem, że coraz częściej możemy spotkać takie lampy na ulicach.

Więcej: solar street lamp.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze