/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Maty grzejne

W sytuacji ogrzewania elektrycznego podłogowego niezbędne jest dobranie dobrego rodzaju maty grzewczej. Warto być świadomym o tym, że mata grzewcza to priorytetowy detal przy instalacji, w której znajdują się przewody rozprowadzające ciepło. Ważne jest to, ażeby wybrać taką matę, która będzie właściwa do specyfiki danego pomieszczenia, niemniej jednak też naszych indywidualnych preferencji związanych na przykład z komfortem termicznym w danym pomieszczeniu.

Wybór maty grzewczej – na co musimy zwrócić uwagę?
Na początku powinno się zaznaczyć, że maty grzejne stosowane są w przypadku ogrzewania podłogowego elektrycznego, w którym ciepłe powietrze jest rozprowadzane w sposób równomierny po całym pomieszczeniu. Pamiętajmy o tym, że taki system ogrzewania może być z powodzeniem stosowany też w pomieszczeniach mokrych, a zatem w łazienkach a także toaletach. W sklepach internetowych z rozwiązaniami dla ogrzewania elektrycznego podłogowego znajdziemy takie maty, które mogą być stosowane pod płytkami ceramicznymi, jak też pod prysznicem. Warto mieć na uwadze również o tym, że mata grzejna powinna mieć odpowiednie parametry powiązane z mocą grzewczą. W praktyce znaczy to, że moc maty powinna być wybierana pod względem wykończenia podłogi. Moc do 90W na metr kwadratowy przeznaczona jest do pomieszczeń o podłogach drewnianych czy też z paneli winylowych, jednakże moc 160W na metr kwadratowy zalecana jest w pomieszczeniach z podłogami ceramicznymi czy również kamiennymi. Dlatego też warto wybrać matę o odpowiedniej mocy i wielkości.

Dodatkowe informacje: maty grzewcze.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze