/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Stan surowy domu

Powinniśmy mieć świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które w każdej sytuacji powinny być z dużą uwagą wykończone, tak ażeby kolejny przebieg też bez problemów. Początek to w każdym momencie stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym oraz na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy tworzenia domu – na co musimy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że właściwie każdy stan budowy domu składa się z konkretnych prac, które powinny być realizowane w sposób fachowy z zastosowaniem stosownie dobranych materiałów.

Należy tutaj zacząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje bardzo szybko, wiąże się to z tym, że ukazują się zarówno ściany zewnętrzne, jak również wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest też pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w dalszym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, niemniej jednak także parapetów, pojawiają się także drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie należy budynku zabezpieczać na zimę. Jeżeli już obiekt wyposażony jest w garaż, to pojawiają się również drzwi garażowe. W dodatku, posadzki podłogi oraz ściany przygotowane są również do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy również dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują między innymi malowanie ścian, ale także instalowanie podłóg.

Polecamy: https://sobir.pl/stan-surowy-otwarty-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze