/ by admin / Budownictwo i architektura / No Comments

Uprawnienia budowlane – co dają?

Jeśli chcemy zdobyć dodatkowe uprawnienia w branży budowlanej, to powinniśmy zapisać się na egzamin na uprawnienia budowlane, który organizowany jest przez polską izbę Inżynierów Budownictwa. Termin egzaminu jest podobny dla wszystkich umiejscowienia, przy tym składa się z dwóch części, a mianowicie egzaminu pisemnego oraz egzaminu ustnego zdawanego przed komisją kwalifikacyjną.
Co warto wiedzieć na temat egzaminu na uprawnienia w branży budowlanej?
Przede wszystkim osoby, które pragną poszerzyć własne kompetencje i pozyskać dodatkowe uprawnienia w biznesie budowlanej powinny posiadać świadomość, że do egzaminu na uprawnienia budowlane mogą podejść tylko osoby, które spełniają kryteria ustalone w przepisach budowlanych.

Te kryteria dotyczą dobrego tytułu naukowego, średniego bądź także wyższego, jak również posiadania odpowiednio długiego stażu w branży budowlanej np w biurze projektowym czy także na placu budowy. Osoby, które spełniają te wymogi, mogą zapisać się na sesję egzaminacyjną. Warto wspomnieć również o tym, że uprawnienia budowlane mogą być wydawane w formie bez ograniczeń, jak także ograniczonej do typowych małych budynków, detale znajdziemy w przepisach prawa budowlanego. Przed przystąpieniem do egzaminu pozostaje nam jeszcze wybrać odpowiednią specjalność, ponieważ uprawnienia dzielą się na uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, ale w obrębie nich wyróżniamy jeszcze szereg specjalności, np specjalność instalacyjną, inżynieryjną czy też konstrukcyjno-budowlaną.

Sprawdź tutaj: uprawnienia budowlane.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze