/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Pożegnaj rdzę i kamień

 

Chyba prawie każdy z nas zna to uczucie, gdy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu naszej łazienki, nie widzimy zadowalających rezultatów. Pomimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest niewyobrażalnie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją gdyż intuicyjne i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Każdy kto ogląda telewizję ze stuprocentową pewnością zna na pamięć te reklamy cudownych środków czystości, natomiast cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym należy się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z radą przychodzi tutaj prosty ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy tylko zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na kilka godzin, żeby kwas mrówkowy umieszczony w occie, zrobił własne.

Gdy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, wspaniały blask, bowiem warstwa niklu, którym były pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, jednak nam, zwykłym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym usunąć rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: czym usunąć rdzę z metalu.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze