/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Gdzie można stosować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością. Odznacza się dwa podstawowe rodzaje instalacji w tym systemie grzewczym, a mianowicie instalację wodną oraz elektryczną. Instalacja wodna powinna być zaplanowana już na etapie projektowania budynku, jednakże instalacja elektryczna świetnie kontroluje się w pojedynczych pomieszczeniach.

Ogrzewanie podłogowe jest to system rurek przewodzących ciepło, które są równomiernie rozłożone na całej powierzchni podłoża betonowego. Rurki grzewcze po zamontowaniu są zalewane wylewką. W przypadku ogrzewania podłogowe zaleca się wylewkę anhydrytową, która szczelnie wypełnia przestrzenie między rurkami a także dobrze przewodzi ciepło. Najnowszym rodzajem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które może być instalowane zarówno w budynkach dopiero powstających jak i w pełni ukończonych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – na czym polega?
Jest to rodzaj ogrzewania, który w czasie montażu nie wymaga skuwania posadzek i podłóg. Jest to możliwe dzięki temu, że wykorzystuje się frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Frezowanie to czynność polegająca na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych rowków w już istniejącej wylewce. W dodatku, urządzenie służące do frezowania zawiera specjalną rurę, która odprowadza powstający w czasie prac pył. W związku z tym pomieszczenia pozostają czyste, a same prace trwają krótko. Po wycięciu rowków umieszcza się w nich rury systemu grzewczego i podłącza do miejsca zasilania.
Więcej: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze