/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Instalacja rekuperatora

W przyszłościowych energooszczędnych domach, a w szczególności w domach pasywnych instaluje się rekuperacje, która daje możliwość na odzyskiwanie ciepła mimo skutecznego wentylowania pomieszczeń. W starym budownictwie wentylacja była wyłącznie i tylko grawitacyjna. W poszczególnych pomieszczeniach znajdowały się wyloty kratek wentylacyjnych, przez które uchodziło powietrze z wnętrz i przez które świeże powietrze dostawało się do środka.

Wycena instalacji rekuperatora Łódź będzie natomiast indywidualna. System ten nie był jednakże pozbawiony wad, dlatego że wraz z wychodzącym na zewnątrz powietrzem uchodziło także ciepło, a straty ciepła były czasem bardzo duże, co generowało konieczność wyższych wydatków na ogrzewanie. Pomieszczenia musiały być ogrzewane intensywniej, by uzupełnić straty spowodowane przez wentylację, a wykorzystując rekuperację, możemy jednocześnie wentylować pomieszczenia, przy tym odzyskiwać ciepło, które wydostaje się na zewnątrz podczas wietrzenia wnętrz. Wycena instalacji systemu w rekuperacji Łódź nie jest analogiczna w każdym przypadku. Koszt systemu rekuperacji będzie uzależniony od wielu czynników, a w głównej mierze od wielkości domu. Im większy jest dom, tym droższa będzie rekuperacja. W pewnych sytuacjach konstrukcja domu jest również bardziej skomplikowana, co wiąże się z koniecznością dokładniejszego zaplanowania całego systemu, zastosowania większej ilości materiałów i tak dalej. Wszystkie te czynniki mogą posiadać wpływ na końcowy koszt rekuperacji. Znacząca większość osób jednak zdecyduje się zapłacić więcej za ten system, ażeby w przyszłości oszczędzać.

Więcej informacji na stronie: http://www.pol-went.pl/pl/i/rekuperacja.html

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze