/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Jak wkopać szambo

Jeżeli już w gminie nie ma jeszcze sieci odprowadzającej nieczystości, konieczne jest szambo betonowe 10m3. Trzeba zorientować na miejscu w urzędzie, jak głęboko powinien być wkopany taki zbiornik i jak wygląda kwestia wód gruntowych na terenie obejmującym działkę. Co bardzo ważne, miejsce, w którym wkopany będzie zbiornik powinno się w tej samej chwili podkreślić na mapie sytuacyjnej działki.

Robi to geodeta, który nanosi na mapę też budynek. Jeżeli sąsiedzi także mają Szambo betonowe 12m3, można podpytać, gdzie zamawiali zbiornik i na jakiej głębokości go umieścili. Szambo betonowe jest bardzo trwałe. Może wytrzymać nie mniej niż zbudowany metodą tradycyjną dom. Zbiorniki plastikowe są pod tym względem mniej trwałe i częściej pękają. W każdej chwili powinno się pamiętać o tym, że zbiornik na szarą wodę powinien znajdować się najdalej od budynku, jak to należy tylko możliwe. Częściowo regulują to przepisy a częściowo warto o tym pamiętać bacząc na na to, że czasami nie sposób uniknąć odoru wydobywającego się z szamba – w szczególności w trakcie opróżniania takiego zbiornika. Warto przedtem pomyśleć również o tym, aby szambiarka miała intuicyjny dostęp do zbiornika. Najlepiej więc będzie wkopać go w pobliżu ogrodzenia, zachowując bez wątpienia niezbędną odległość. Wtedy samochód, który będzie zajmować się wypompowaniem nieczystości nie będzie musiał wjeżdżać na teren posesji. Szambiarka to spore ciężarowe auto, które może uszkodzić trawnik lub podjazd a już na pewno może je ubrudzić. Jeśli uda się wypompować szambo z drogi, przerzucając przez płot węże, da się tego uniknąć.

Sprawdź: szambo betonowe 10m3 płock.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze