/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Jakie rośliny ozdobią nasz ogród?

Własny ogród to marzenie wielu z nas. By był jednak ładny, trzeba wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak też zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. O ile dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wtedy najlepiej korzystać z gatunków prostych w uprawie, które nie wyróżniają się dużymi wymaganiami, jeżeli już chodzi o warunki glebowe oraz pielęgnację.

O ile natomiast jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i kojarzymy się na uprawie roślin, to wówczas możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają uwagi a także cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny znaleźć się trawy ozdobne, które idealnie nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność pozwala wybrać gatunek odpowiedni do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych a także aranżacji. Świetnie wygląda oraz sprawdza się w różnych warunkach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Trzeba do roślin niewielkich, dorasta do około 30 cm. Nie zmienia to jednakże faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście jak znakomita większość traw ma niewielkie oczekiwania, o ile chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy sporo różnych gatunków, np Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta wręcz do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która bardzo dobrze radzi sobie wręcz w pełnym zacienieniu.

Zobacz: Hortensja Hot Red.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze