/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Kiedy można założyć przydomową oczyszczalnię

Prace ziemne konieczne do stworzenia aby zamontować przydomowe oczyszczalnie ścieków najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie. Sporo firm, które zajmują montażem takich oczyszczalni, ma własny sprzęt niezbędny do zaprojektowania wykopu. Wówczas także osoba, która będzie przygotowywała miejsce pod zainstalowanie oczyszczalni, będzie wiedziała, jaki głęboką dziurę musi wykopać, żeby umieścić w niej zbiornik.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to alternatywa dla szamba betonowego lub plastikowego, które powinno się opróżniać raz w miesiącu. Oczyszczalnia to rozwiązanie ekologiczne. Zgromadzone w zbiorniku nieczystości podlegają procesom biologicznym, dzięki którym wytrącane są z nich szkodliwe dla środowiska substancje. Cała reszta odprowadzana jest do gleby. Rura, którą odprowadzana jest filtrowana z nieczystości woda musi się znajdować minimum 150 cm nad poziomem wód gruntowych. Jeżeli już tak nie jest, nie można zamontować oczyszczalni. Idea tego rozwiązania jest taka, że domowe nieczystości są w ekologiczny sposób filtrowane i oczyszczona woda przedostaje się do gleby. Natomiast nie może ona zasilać wprost wód gruntowych. Jeżeli już wody gruntowe są zbyt wysoko a gleba zbyt mocno przepuszczalna, nie można zamontować oczyszczalni. Każdy inwestor przed zaprojektowaniem takiego rozwiązania w swoim domu, powinien sprawdzić w urzędzie gminy, czy w ogóle jest sens to robić. Osoby pracujące w wydziale geodezji będą dysponować informacjami na temat jakości i rodzaju gleb w gminie.

Polecana strona: https://oczyszczalnie-praceziemne.pl

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze