/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Najlepsze drewno do kominka

By wybrać najlepsze drewno opałowe do swoich potrzeb, ważne jest przemyślenie różnych rodzajów i sposobu ich spalania. Możesz odnaleźć drewno opałowe w większości sklepów albo możesz sprawdzić w lokalnym lesie, czy mają jakieś resztki drewna, które chcieliby sprzedać.

Istnieje wiele różnorakich rodzajów drewna opałowego i może być nieprosto zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Generalnie, drewno, które pali się najdłużej, będzie najskuteczniejsze w spalaniu. Jest jednakże kilka innych czynników, które powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze drewna opałowego. Na przykład niektóre rodzaje drewna palą się powoli, o ile są mokre lub wilgotne; inne mogą rozpocząć łatwiej, ale w końcu staną się trudniejsze do zapalenia ze względu na ich gęste węzły. A przy tym upewnij się, że wiesz, ile drewna opałowego może pomieścić Twój kominek, zanim zakupisz jakiekolwiek polana!

Istnieją różnorodne rodzaje drewna opałowego, z których możesz wybierać w współzależności od rodzaju ognia, który zamierzasz wykonać. Każdy rodzaj drewna opałowego ma swoje unikatowe właściwości, dzięki czemu jest optymalny do spalania.

Np twarde drewno, takie jak dąb albo klon, pali się bardzo wolno i pozostawia głęboki osad na kominie. Dzięki temu jest na prawdę bardzo często używany do kominków i palenisk. Ten rodzaj drewna opałowego najlepiej nadaje się do budowy ognia o niskiej intensywności.

Z drugiej strony sosna jest drewnem iglastym i bardzo szybko się pali. Nie pozostawia śladów, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w kominkach i paleniskach. Sosna również pali się goręcej, dzięki czemu całkiem dobrze nadaje się do gotowania.

Jodła pali się najdłużej i najlepiej nadaje się do rozpalenia ognia o wielkiej intensywności w kominku albo w ognisku. Jodła pozostawia również najmniej resztek, więc jest odpowiednim wyborem dla tych, którzy pragną mieć czysty kominek lub ognisko za każdym razem, gdy z niego korzystają.

Wybór dobrego drewna do kominka jest istotny. Jeżeli już drewno ma większa kaloryczność to pali się dłużej. Dzięki temu rzadziej podchodzimy do kominka dołożyć kolejne warstwy drewna. Drewno o niskiej kaloryczności które spala się szybciej wykorzystuje się zazwyczaj jako rozpałkowe.

Sprawdź również informacje na stronie: jak długo pali się grab.
Jaka strona www jest bardzo pomocna gdy szukasz rzetelnych artykułów o tym jak długo pali się buk? Zapraszam do przeczytania opracowanego przeze mnie artykułu.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze