/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Porządek w domu to porządek w życiu – prawda czy mit?

W wielu programach jak i w trakcie rozmów towarzyskich możemy usłyszeć, że osoby które posiadają porządek we własnych 4 ścianach, mają równocześnie poukładane życie. Na nieszczęście w wielu polskich domach panuje nieład, rozgardiasz. Czy powinniśmy więc sądzić, że prawie każda rodzina w naszym kraju żyje w bałaganie nie tylko dotyczącym gospodarstwa domowego, niemniej jednak także życia codziennego? Czy słowa te znajdują swoje wykorzystanie w praktyce czy mijają się z rzeczywistością?Głównie musimy zdać sobie sprawę, że bałagan bałaganowi nie jest równy.

Dla jednych jest t kilka rzeczy, które obecnie znajdują się nie na swoim miejscu. Bałagan jest też sprawą niezagospodarowania przestrzennego, który objawia się porozrzucanymi rzeczami nie mającymi własnego miejsca. Panuje wtedy bałagan w miejscach widocznych, w kątach jak i w szafkach, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Uznaje się, że każda rzecz, która znajduje się w naszym domu powinna mieć własne miejsce. Dzięki temu mamy władzę nad naszym miejscem zamieszkania, a nie ono nad nami. W każdej sytuacji możemy iść po daną rzecz wiedząc, że ona tam się znajduje. Osoby, które posiadają porządek w domu, są bardziej zorganizowane, mają większe sposobności zagospodarowania własnego czasu. Mają znacznie więcej czasu, są bardziej wypoczęte. Przebywanie w miejscu, w którym panuje bałagan, który zaczyna nam ciążyć, ale nie potrafimy sobie z nim poradzić, zaczyna być bardzo nużące i częstokroć może doprowadzić do depresji. Mieszkanie zamiast nas zachęcać do spędzania w nim czasu, narzuca na nas dodatkowy ciężar, który nie jest do pokonania bez doraźnej pomocy. Wiele osób ucieka więc w pracę, hobby, spacery, ażeby jak najmniej czasu spędzać w czterech zabałaganionych ścianach. Posprzątane mieszkanie daje pewien komfort, poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie musimy zamartwiać się szukaniem rzeczy, nie powinniśmy wstydzić się zapraszać rodziny, znajomych. Posprzątany dom pozwala na swobodne życie bez względu na sytuację.Podsumowując zatem możemy dojść do wniosku, że bałagan ma wpływ na życie człowieka. Może sam bałagan pozwala nam wyczytać, że z danym człowiekiem jest coś nie tak, że boryka się z życiowymi problemami, z którymi nie radzi sobie. Jeżeli już nie wierzysz to posprzątaj swój dom, pozbądź się rzeczy, których nie używasz, a dostrzeżesz, że przestrzeń, która zyskałeś odmieni twoje życie. Powrót do mieszkania będzie przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze