/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Rośliny, które upiększą ogród – hortensje

Hortensja to jedna z najczęściej nasadzanych w ogrodach roślina ozdobna, która odznacza się pięknymi dorodnymi kwiatostanami, które ukazują się latem, a znikają dopiero późną jesienią. Jest to krzew ozdobny dość prosty w uprawie, jednakże bez wątpienia jego pielęgnacja wymaga przestrzegania kilku zasad. Hortensje lubią żyzne gleby i stanowiska bardzo dobrze nasłonecznione i osłonięte od wiatru.

Dzięki charakterystycznemu pokrojowi nadają się do formowania żywopłotu a także zestawienia z innymi roślinami ozdobnymi.
Hortensje, które wybrać do ogrodu?
Hortensja piłkowana osiąga wysokość mniej więcej 1 metra i wyróżnia się pięknymi barwnymi kwiatostanami, które na jesień przebarwiają się na kolor ciemno różowy, w pewnych sytuacjach mogą również mieć kolor fioletowy. Znawcy tej odmiany zalecają, aby sadzić ją w towarzystwie innych krzewów ozdobnych, Dzięki czemu można uzyskiwać de fakto spektakularne kompozycje ogrodowe. Intrygującą odmianą jest Hortensja Phantom. Jest to roślina, która osiąga wprawiające w zachwyt rozmiary, ponieważ jej wysokość może dochodzić dosłownie do 3 metrów. Przycinanie młodych roślin tej odmiany pozwalam uformować ją w drzewko, które będzie wspaniale prezentować się na tle innych roślin w naszym ogrodzie. Hortensja dębolistna odróżnia się bardzo długimi liśćmi. Odmiana ta pochodzi z wschodnich rejonów Stanów Zjednoczonych. Co interesujące, liście tej odmiany zmieniają zabarwienie wraz z upływem czasu i na początku mają delikatny zielony kolor, zaś jesienią pokrywają się czerwienią a także brązem.

Więcej informacji: Hortensja Bobo.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze