/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Rośliny ozdobne

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, niemniej jednak także gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z familią a także znajomymi. Jednak aby rośliny dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, powinno się wziąć pod uwagę ich wymagania dotyczące gleby czy potrzebnej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli pragniemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny proste w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w stosownej porze roku, ażeby rosły i wspaniale kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do niemal dwóch metrów wysokości. A dodatkowo, może być szeroka nawet na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę bardzo często jest wykorzystywana do stworzenia żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Cudownie kwitnącą rośliną jest również Budleja trójkolorowa, która osiąga wręcz dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają dosłownie do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, dosłownie do września. Nie ma dużych wymagań glebowych, niemniej jednak powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeżeli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze własnego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Polecamy: Lagerstroemia.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze