/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Rośliny przeznaczone do ogrodu

Urządzanie ogrodu to radość. Wybór pięknych roślin, które ozdobią naszą posesję, stanowi z całą pewnością jedną z najprzyjemniejszych części tej pracy. Do wyboru mamy rozległą paletę roślin ozdobnych, które ożywią i urozmaicą wręcz najbardziej szare miejsce.

Jakie rośliny świetnie sprawdzają się w ogrodach?
To oczywiście zależy od tego, jaki mamy ogród, a przede wszystkim, jakie gatunki ozdobne chcemy do niego wprowadzić. Należy pamiętać, że są rośliny, które wymagają żyznej gleby oraz specjalnej pielęgnacji. Powinno się wówczas przestrzegać zasad dotyczących nawożenia, intensywności podlewania a także przycinania. Natomiast na prawdę dużo roślin świetnie sobie radzi wręcz w trudnych warunkach i na takie warto postawić, szczególnie jeżeli mamy mało czasu lub często wyjeżdżamy i nikt nie może zająć się ogrodem pod naszą nieobecność.
Dzwonek karpacki to roślina, które własne naturalne stanowiska ma w Karpatach. Znaczy to, że bardzo dobrze radzi sobie w ogródkach skalnych. Tym, co ją odróżnia, są niebieskie kwiaty. Jest to bylina, która nie osiąga imponujących rozmiarów. Wymaga podstawowego nawożenia wiosną. Dobrze sobie radzi z okresowym brakiem wody, w związku z czym nadaje się na suche tarasy, murki i skalniaki. Lubi miejsce bardzo dobrze nasłonecznione, ale równocześnie chłodne. Czerwona trawa to również gatunek o niewygórowanych wymaganiach. Cechuje się wolnym przyrostem oraz czerwonym zabarwieniem, które zmienia się w cyklu rocznym. Z kolei Milin amerykański to roślinna znana ze swoich kwiatów, które mają intensywną barwę oraz charakterystyczny kształt trąbek.
Zobacz: Dzwonek karpacki.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze