/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Zioła doniczkowe

Samodzielna uprawa ziół nie wymaga ogrodu. Zioła można z powodzeniem uprawiać nawet w doniczkach. Jeżeli będziemy wiedzieli jakie wymagania muszą posiadać poszczególne zioła, to urosną nam rzeczywiście śliczne, a my będziemy się z nich cieszyć przez kilka miesięcy.

Bardzo łatwo uprawia się np szczypiorek w doniczce, gdyż wymaga on tylko wilgotnego i żyznego podłoża. Taki szczypiorek może rosnąć nawet przez cały rok. świetnie rośnie również oregano w doniczce, niemniej jednak należy zauważyć, że to zioło potrzebuje częstego i dość obfitego podlewania, gdyż jest delikatne i szybko przesycha. Zioła można uprawiać w takim standardowym podłożu do warzyw albo do ziół. Nie trzeba specjalnej ziemi, a doniczki także nie muszą być duże, gdyż korzenie ziół nie sięgają głęboko i nie muszą się mieścić w dużych doniczkach. Nawet niewielkie domowe doniczki całkowicie wystarczą do tego, aby uprawiać zioła. Uprawa ziół jest raczej prosta, niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że zioła wymagają systematycznego obcinania, bo wtedy rosną bardziej okazałe. Jeżeli ich nie obcinamy, bardzo szybko kwitną. Jeżeli chcesz uprawiać zioła, to możesz postąpić na dwa sposoby. Jeden sposobem to zakup nasion i ich wysianie do ziemi, a następnie pikowanie młodych siewek do osobnych doniczek. Można także zakupić gotowe zioła i uprawiać je w tym pojemniku, w którym zostały zakupione. Do uprawy ziół nie potrzebujesz specjalnego miejsca. Tak naprawdę wystarczy wyłącznie słoneczny parapet. Ważne jest natomiast, by miejsce uprawy było słoneczne, bo wówczas zioła będą rosły bardziej okazale.

Więcej informacji na stronie: rozmaryn w doniczce

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze