/ by admin / Elektronika / No Comments

Urządzenia przeznaczone do dejonizacji wody

 

Przywykliśmy sądzić, że w surowej wodzie ulokowane są głównie bakterie , a ponadto atomy tlenu i wodory. Na nieszczęście nie jest to prawdą. W wodzie znaleźć możemy jeszcze inne, nierozpuszczalne składniki, takie jak np. atomy krzemu czy też sodę. Woda, która posiada zbyt bardzo dużo nierozpuszczalnych związków, nie jest ani genialna, ani zdrowa, a dejonizacja jest procesem, który ją uzdatnia. Dokładniej mówiąc, usuwa te związki, które nie są się w stanie rozpuścić w wodzie.

Proces ten polega w pierwszej kolejności na przepuszczeniu wody przez kationy żywicy, co usuwa jony dodatnie, a następnie przez żywicę anionową, która usunie ujemne jony. Dysze jonizujące przez systematycznie dbają o to, ażeby odcinek usuwania jonów był właściwy, a w efekcie uzyskujemy wodę o całkowicie innych parametrach. Jeżeli do całego procesu zastosujemy dobrej jakości sprzęt, to proces usuwania nadmiaru jonów będzie przeprowadzony szybko i sprawnie, a jakość wody, jaką uzyskamy, będzie na naprawdę zadowalającym poziomie. Najważniejsza w całkowitym procesie jest dysza jonizująca, to od jej działania zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Jeśli ustawiona jest odpowiednio, to wszystkie, zbędne jony zostają zniszczone w bardzo krótkim czasie, co pozwala na jednocześnie szybkie użytkowanie takiej oczyszczonej wody. Cały proces jest bezpieczny, bowiem dejonizacja niszczy w wodzie wyłącznie to, co dla danego użycia jest nieistotne. W rezultacie po przejściu przez wszystkie naczynia nasza woda jest bardzo czysta, miękka i nadaje się do przemysłu spożywczego albo medycznego.

Zobacz: dysze jonizujące.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze