/ by admin / Elektronika / No Comments

Uziemianie urządzeń

 

Wraz z pojawieniem się na świecie silników spalinowych, przyszło nam stawić czoła z problemem spalin, jakie emitowane są przez non stop do atmosfery. Na nieszczęście obecne powietrze nie jest już tym samym powietrzem, jakim ludzie oddychali jakieś 100 lat temu. Obecnie jest w nim znacznie więcej trujących związków, które niekorzystanie wpływają na nasze zdrowie, a także bardzo źle odbijają się na powłoce ozonowej. Analizatory spalin w elektrowniach i dużych zakładach przez cały czas badają, co emitujemy do atmosfery, a wyniki tych badań nie są zbyt optymistyczne.

Na świecie przez systematycznie przybywa samochodów, dziś ilość aut przypadająca na statystyczną rodzinę jest dwa razy wyższa niż jeszcze 15 lat temu. W naszym kraju na przykład małą uwagę przywiązuje się do transportu rowerowego, ludzie są wygodni i wolą podróżować rowerami. Mierniki wielofunkcyjne są jednak w stanie sprawdzić, jaką ilość energii pochłaniają takie maszyny i ile spalin wytwarzają. Ludzie dziwią się, że na ziemi następują zmiany klimatyczne. Niestety jest to wyłącznie i tylko nasza wina. Zmiany te są wynikiem oddziaływania, które stwarza, że przez nieustannie posiadamy mniej tlenu, a więcej spalin w powietrzu. Ruchy cyrkulacyjne i wiatry na ziemi przenoszą te spaliny w dokładnie sprecyzowane miejsca i następuje wielki, globalny problem. Dziś analizatory sieci są w stanie zmierzyć wszystko to, co wykonujemy planecie i okazuje się, że jeśli nie zmienimy kierunku naszych działań, to przez spaliny możemy sami siebie pogrążyć i niestety nie będzie to nic dobrego.

Więcej: anemometry.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze