/ by admin / Elektronika / No Comments

W jaki sposób dziala detektory metalu?

 

Wykrywacze metalowych rzeczy zostały prawdziwą rewolucją w świecie elektroniki. Dzięki nim można było znacząco poprawić stan wykopalisk, bo część rzeczy, które zakopane są w ziemi, to zwyczajnie metal. Wszystko to, co organiczne jest dla gleby całkowicie naturalne, jednakże jakikolwiek stop metali jest sztuczny i tym samym nie znajduje naturalnego umieszczenia w glebie bez względu na to, jaka by ona była. Wykrywacze metali działają w dość prosty, ale jednocześnie skuteczny metodę. Głównie sprawiają, że urządzenie wysyła pewien rodzaj fal.

Fale te są odbijane od tego, co poszukają w swoim zasięgu. O ile trafią na zwykłą glebę albo na kamień, nie reagują. Jeżeli już natomiast natrafią na jakiś stop, który został stworzony ludzką ręką, rozpoczynają specyficznie piszczeć. Pisk ten jest tym mocniejszy, im bliżej obiektu się znajdujemy i im jest on większy. W praktyce, jeżeli wykrywacze metali o dużym zasięgu piszczą bardzo głośno, to możemy przypuszczać, że wykryły duży obiekt, lub coś, co znajduje się tuż pod ichniejszym czarą. Im silniejszy jest określony wykrywacz, tym może odkryć obiekt, który umiejscowiony jest na większej głębokości. Standardowe modele działają dość powierzchniowo. Odnajdą coś, co znajduje się na przykład. 1 albo 2 metry pod ziemią. Pointpointer Garrett pro pointer działa znacznie mocniej. Jest w stanie zlokalizować coś, co jest skryte wręcz kilka metrów pod ziemią, a tym samym pozwala na odnalezienie czegoś, co standardowemu wykrywaczowi byłoby niełatwo. W takie sprzęty wyposażeni są profesjonaliści i saperzy, którzy szukają głęboko ukrytych pod ziemią pocisków ziemia-ziemia.

Należy sprawdzić: wykrywacze metali.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze