/ by admin / Fauna i flora / No Comments

Kuoka

O ile szukamy wiarygodnych a także sprawdzonych informacji na temat różnych ciekawych gatunków zwierząt, to na 100 procent warto odwiedzić stronę www, gdzie znajdziemy rzetelnie przygotowane artykuły. W ostatnim czasie ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię oraz znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto wiedzieć na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku należy wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest w głównej mierze obecnością coraz większej liczbie memów i zdjęć tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Należy podkreślić, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem identycznie jak kangury. Natomiast w przeciwieństwie do kangurów odznacza się niewielkimi rozmiarami, waży około 3 kg. Cechą jedyną w swoim rodzaju tego zwierzęcia jest krótki ogon. Musimy posiadać natomiast świadomość, że ze względu na własne niezbyt duże wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to bezpośrednio z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest również ścisłą ochroną. Spore zainteresowanie wzbudza też behawior od tego gatunku, ponieważ cechą charakterystyczną jest to, że samica w przypadku zagrożenia może wykorzystać własne młode, aby stworzyć sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto mieć na uwadze także o tym, że jest to gatunek, który dobrze sobie radzi w niełatwych ustaleniach terenowych, a zatem przykładowo bez dostępu do wody i jedzenia.

Warto sprawdzić: kuoka.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze