/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Faktoring dla firm – finansowanie faktur

Nie na rynku działają firmy, które oferują profesjonalne usługi finansowe przykładowo takie jak faktoring. Trzeba tutaj wyjaśnić, że jest to usługa polegająca na finansowaniu faktur. Tyczy się to przede wszystkim faktur wystawianych z długim terminem płatności, który może sięgać wręcz kilku miesięcy.

W takim wypadku przedsiębiorca wystawiając takie faktury musi długo czekać na spłatę, a to może grozić poważnymi konsekwencjami na przykład takimi jak utrata płynności finansowej.
Kto może korzystać z usługi faktoringu?
Na początku trzeba wyjaśnić, że usługa faktoringu to fajne rozwiązanie dla tych wszystkich firm, które wystawiają terminy z długimi terminami płatności. Warto zdawać sobie sprawę jednak o tym, że są to nie tylko i wyłącznie spore firmy, ale również niewielkie przedsiębiorstwa. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że faktoring dostępny jest w różnych wersjach, a więc możemy skorzystać na przykład z rozwiązania takiego jak faktoring klasyczny odwrotny czy także eksportowy. Bardzo dużym korzyścią z sfinansowania faktur jest to, że po wpłynięciu faktury wystawionej przez przedsiębiorcę do systemu, czyli do firmy faktoringowej środki finansowe za tę fakturę w tej samej chwili przelewane są na konto przedsiębiorcy. Dzięki temu posiada on środki pozwalające na prowadzenie działalności, a zatem np zakupy surowców czy też wypłatę wypłat. Warto pamiętać o tym, że przedsiębiorcy przyznawany jest limit finansowania faktur, dzięki czemu może do systemu przekazywać sporo faktur z odroczonym terminem płatności. Jest to sposób na to, aby poprawić własną płynność finansową.

Sprawdź tutaj: https://efaktor.com.pl/o-nas/faq/

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze