/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Faktoring dla firm – usługi finansowe

Niestety sporo przedsiębiorstw ma problemy takie jak zatory płatnicze, które wynikają z wystawiania dużej liczby faktur z odroczonym terminem płatności, który może wynieść nawet kilka miesięcy. Warto mieć na uwadze natomiast o tym, że odpowiedzią na takie problemy będzie faktoring, czyli nowoczesna usługa finansowa, która jest świadczona przez faktora, a polega na wykupie faktur od klienta, który świadczy usługi albo również sprzedaje towar swoim kontrahentom i klientom.
Finansowanie faktur klienta – na co zwrócić uwagę?
Z pewnością jest to usługa, która z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, ponieważ przedsiębiorstwom wystawiającym faktury z długim terminem płatności pozwala zachować płynność finansową, a zatem umożliwia regularne opłacanie zobowiązań związanych z bieżącą działalnością firmy.

Warto wspomnieć o tym, że faktoring bez regresu to rozwiązanie dla firm reprezentujących różnorodne branże, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności, przez co środki finansowe zamrożone są właśnie w takich fakturach. Rozstrzygnięciem w takim przypadku będzie skorzystanie z usług firmy faktoringowej, która wykupuje takie faktury, a w tej samej chwili po wpłynięciu faktury do systemu na konto klienta przekazywana jest kwota za fakturę. A przy tym, trzeba wspomnieć o tym że opłaty naliczane są jedynie za dni fakturowania, a więc nie ma żadnych dodatkowych opłat. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz większa liczba przedsiębiorców zastanawia się faktoring co to. Warto więc posiadać świadomość, że jest to usługa finansowania faktur wystawianych z odroczonym terminem płatności.

Źródło informacji: cichy faktoring online.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze