/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Jak pozyskać dofinansowanie na wzornictwo?

 

Jeszcze w ostatnim czasie zyskanie dofinansowania na działalność designerską było bardzo skomplikowane. Na chwilę obecną dzięki dofinansowaniom z Unii Europejskiej uzyskanie pieniędzy jest znacznie łatwiejsze i nie należy się tyle gimnastykować. Ostatnio Unia Europejska ogłosiła nabór na działanie 1.4 wzór na konkurencję Polska Wschodnia to szansa dla tych, którzy wolą się rozwijać, ale nie posiadają do tego sposobów. żeby skorzystać z tego funkcjonowania, trzeba spełnić kilka wymagań.

Głównie należy prowadzić firmę co najmniej przez rok. A dodatkowo powinno się ją również prowadzić w Polsce Wschodniej, czyli w obrębie określonych województw. Tymi województwami są: Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Podkarpackie, Lubelskie i Świętokrzyskie. Co więcej firma, która preferuje się ubiegać o wzór na konkurencję 1.4, musi zatrudniać co najmniej 5 pracowników. Jest to warunek konieczny, bo bez niego nie ma mowy o przystąpieniu do tego skryptu. Niestety pewnym mankamentem lub bardzo dużą przeszkodą może być konieczność uzyskania przez firmę konkretnego zarobku. W ostatnim roku podatkowym musi on wynosić co najmniej 600 tysięcy złotych, a dla nieznacznych firm jest to zdarza się, że kwota nieosiągalna. Wzór na konkurencję wymaga, by zatrudniona została specjalna firma, która sporządzi audyt wzorniczy i będzie w stanie opracować strategię wzornictwa. Firma musi być zewnętrzna, więc nie posiada mowy o samodzielnym przeprowadzaniu tych zadań. Natomiast z racji na zatrudnianie firmy zewnętrznej, można również uzyskać dodatkowe pieniądze na jej opłacenie.

Sprawdź tutaj: 1.4 Polska Wschodnia POPW.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze