/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Jak ubezpieczyć samochodów w Szwajcarii?

Jeżeli pracujemy lub również mieszkamy w Szwajcarii i jesteśmy zainteresowani kupnem samochodu, to musimy uświadomić sobie, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii jest obowiązkowe, o ile mówimy o OC, czyli ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. W dodatku, umowa takiej polisy powinna być zawarta przed odebraniem samochodu z salonu albo również od poprzedniego właściciela.
Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia samochodu za granicą?
Powinniśmy posiadać świadomość, że w większości krajów Unii Europejskiej obowiązują podobne zasady, które mówią o tym, że obligatoryjnym rodzajem ubezpieczenia samochodu jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które w przypadku wypadku czy też kolizji pokrywa nie tylko koszty szkód materialnych, niemniej jednak również jest powiązane z zdrowiem osoby poszkodowanej.

Warto mieć na uwadze o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii to nie tylko obowiązkowe OC, ale także bogaty wybór ubezpieczeń dobrowolnych. O ile zatem potrzebujemy fachowej pomocy w zakresie spełnienia formalności dotyczących zawarcia umowy polisy OC albo również pragniemy dokupić ubezpieczenie dodatkowe, to niewątpliwie warto korzystać z usług specjalistycznych firm, które oferują w głównej mierze doradztwo w tym zakresie. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że ubezpieczenie auta w Szwajcarii wymaga od nas przedstawienia niezbędnych dokumentów, takich w głównej mierze jak dowód podpisania polisy OC, jak także zademonstrowanie obowiązującego przeglądu samochodu, które dopuszczają je do ruchu. Do zawarcia umowy OC potrzebne będą nam dokumenty takie jak dowód rejestracyjny pojazdu.

Warto zobaczyć: ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze