/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Mocne strony faktoringu

Kiedy polecam zdecydować się na faktoring? Na taką współpracę mogą zdecydować się firmy, które niekoniecznie mają przekonanie do kredytów bankowych, a którym zależy na zachowaniu płynności finansowej. Usługi faktoringu są takim wyjściem. Ich specyfika polega na tym, że firma faktoringowa przejmuje na siebie zobowiązania klientów danego przedsiębiorstwa.

Co oznacza to, że spłaca ona wszelkie należności, jakie wynikają z wystawionych dla nich faktur.
Takie należności są spłacane szybko, bez opóźnień. To wpływa na to, że firmy, które korzystają z usług faktoringu, nie muszą czekać na spłatę wystawionych faktur. Niekiedy jednakże muszą one ponosić koszty swoich usług czy towarów, bo usługi faktoringu pociągają za sobą również koszty. Żadna firma faktoringowa nie spłaca cudzych należności całkiem za darmo. Od każdej spłacane faktury trzeba jej się określony procent. Wysokość tej prowizji ustalana jest indywidualnie i na czas obowiązywania umowy. Prowizja taka może wynieść kilka lub kilkanaście procent. Bez wątpienia faktorantowi w każdym momencie będzie zależało, by prowizja ta była jak najniższa. Faktorowi odwrotnie. Faktem jednakże jest to, że współpraca taka jest korzystna dla obu stron. Faktorant zarabia na prowizjach od faktur, a faktorant ma stałe wpływy, bo wystawiane przez niego faktury są spłacane samoczynnie. W ten sposób nie musi on martwić się tym, czy otrzyma należną mu zapłatę. W taki sposób wiele firm chroni się przed kłopotami inwestycyjnymi. Faktoring jest forma współpracy, do której z w pewnych przypadkach na pewno przekona się jeszcze wiele przedsiębiorstw.
Zobacz także: faktoringu.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze