/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Polecany sposób na ochronę konta przed komornikiem

Obowiązkiem komornika jest odzyskanie od dłużnika środków finansowych, które następnie zostaną przekazane dla jego wierzycieli. Znakomita większość komorników niestety zbyt szczegółowo kreuje swoje obowiązki całkowicie wyłączając wszelkie emocje. Każdy z nas chce jak najszybciej spłacić wszystkie własne długi, jednak nie możemy tego zrobić kosztem naszych najbliższych.

Na nieszczęście w bardzo wielu przypadkach komornicy zamiast zgarnąć ustawową wartość jednej trzeciej wynagrodzenia, zagarniają wszystkie środki finansowe znajdujące się na rachunku bankowym. Warto więc dowiedzieć się, w jakim bank komornik nie znajdzie konta, ażeby zabezpieczyć swoje środki finansowe przed pełnym zajęciem. Tylko w ten sposób będziecie wstanie zabezpieczyć waszą rodzinę przed nagłą utratą wszystkich środków inwestycyjnych.
Konto bankowe bez komornika na nieszczęście nie jest wstanie w nieskończoność chronić waszych środków finansowych. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych, każdy bank ma obowiązek współpracowania z komornikiem. Na szczęście niektóre jednostki pozwalają sobie na dość bardzo długie ociąganie się z regularnym podawaniem właścicieli rachunków bankowych. Banki te oferują właśnie bezpieczne dla was konto bez dostęp komornika. Ochrona ta nie będzie trwała wiecznie, niemniej jednak co najmniej przez następnych kilkanaście miesięcy wasze pieniądze na pewno będą w pełni bezpieczne. Po kilku lub kilkunastu miesiącach warto przenieść swój rachunek do innego banku, który również oferuje pełną ochronę przed komornikiem przez pewien czas.
Zobacz: konto bezpieczne od komornika.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze