/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Pożyczka prywatna

O ile potrzebujemy szybko gotówki na dowolny cel, coraz częściej udajemy się do banku. Jednakże uzyskanie kredytu lub innej formy wsparcia finansowego ze strony banku jest skomplikowane i wymaga spełnienia wielu formalności oraz wytycznych. Głównie instytucje bankowe skrupulatnie sprawdzają każdego klienta, weryfikując wpisy o jego zdolności kredytowej w różnych instytucjach.

Alternatywnym rozwiązaniem jest pożyczka prywatna, czy pożyczka udzielana przez prywatnego współudziałowca inwestycyjnego, a więc nie instytucję bankową czy pozabankową.
Na czym polega pożyczka prywatna?
Warto zacząć od tego, że pożyczki prywatne udzielane są przez prywatnych inwestorów, którzy wsparcia finansowego udzielają ze środków własnych. Zazwyczaj ubieganie się o taką pożyczkę nie wiąże się z gromadzeniem dokumentacji, jak również odbywa się przy minimum formalności. Co nie oznacza, że nie trzeba spełniać żadnych warunków. Zazwyczaj są to natomiast warunki podstawowe, takie jak pełnoletność, obywatelstwo polskie a także ważny dokument tożsamości, który pozwala na podpisanie ważnej umowy pożyczkowej. Pamiętajmy natomiast, że bez względu na rodzaj pożyczki powinniśmy być świadomym, że jeśli zbyt pochopnie podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zadłużenia, to bardzo być może nie będziemy w stanie go terminowo spłacać, a to nieodzownie wiąże się z odsetkami karnymi, a nawet uruchomieniem windykacji. Właśnie dlatego jeśli interesuje nas pożyczka prywatna, musimy w sposób obiektywny ocenić własne możliwości finansowe, ażeby móc ją w terminie spłacić.

Zobacz: pożyczki prywatne Warszawa.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze