/ by admin / Fotografia / No Comments

Drony do inspekcji termowizyjnej

O ile jesteśmy odpowiedzialny za stan techniczny sieci ciepłowniczej albo obiektu przemysłowego, to na 100 procent warto powierzyć inspekcję profesjonalnym firmom, które dysponują w głównej mierze bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli dronami. Inspekcje termowizyjne dronem charakteryzują się nie tylko i wyłącznie bezpieczeństwem, niemniej jednak również precyzją zbierania danych, które następnie wykorzystywane są przy opracowywaniu przez analityków raportu.
Termowizja za pomocą drona – dlaczego warto?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że inspekcje termowizyjne bardzo często dotyczą zarówno obiektów, jak też infrastruktury nieprosto dostępnej.

Warto zatem korzystać z rozwiązań bezpiecznych, jak również pozwalających na szybkie a także precyzyjne zbieranie danych, które mogą np zminimalizować ryzyko awarii występującej w internecie ciepłowniczej, co może w konsekwencji przełożyć się również na przerwanie dostaw ciepła w okresie zimowym. Warto mieć na uwadze także o tym, że inspekcje przemysłowe dronem wykonywane są wyłącznie przez profesjonalne firmy, a zatem firmy, które mają do dyspozycji jedynie drony wyposażone w odpowiednie rozwiązania, między innymi takie jak dobrej klasy kamery termowizyjne, jak też kamery wizyjne, które służą do zbierania danych z terenu oraz obiektów. Inspekcje wizyjne z drona pozwalają w głównej mierze na sprawdzenie stanu technicznego instalacji, obiektów oraz infrastruktury przemysłowej. Taka inspekcja wizyjna dotyczy przykładowo słupów energetycznych, elektrowni wiatrowych, sieci ciepłowniczej, jak także zbiorników i silosów.

Polecam: Termowizja z drona.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze