/ by admin / Fotografia / No Comments

Zaręczyny i co po nich?

Dzień ślubu zbliżał się wielkimi krokami, poczęliśmy więc przygotowania do tej wielkiej uroczystości. Sala zamówiona, projekty sukni są, lista gości opracowana, brakowało tylko fotografa, tylko i aż fotografa. Spodziewałam się, że będzie to ciężka sprawa, ale nie myślałam, że tak bardzo. Skłoniło mnie to do napisania tego artykułu, chcę po prostu pomóc innym narzeczonym, którzy będą postawieni przed takim wyzwaniem jak my, czyli znalezieniem odpowiedniej osoby do uwiecznienia najpiękniejszych momentów tego magicznego dnia.

Moje kryteria w wyborze fotografa

Nie jestem bardzo wymagającą osobą, lecz w sprawie fotografa, miałam wysokie kryteria. Ślub i wesele szybko przeminie, a najważniejsza jest pamiątka po nich i tu rola fotografa. Ciężko jest dopasować swój termin ślubu z kalendarzem fotografa, ludzie bardzo wcześnie rezerwują terminy, stąd ciągle tylko słyszałam „termin zajęty”. Chciałam, żeby ta osoba była bardzo kompetentna, z doświadczeniem i oczywiście, z talentem. Druga sprawa, to odległość. Niemożliwe i nieopłacalne jest ściągać fotografa z drugiego końca Polski, ale trudno jest także znaleźć odpowiednią osobę w okolicy.

Fotograf na Ślub? - Gdzie go znaleźć?

Gdzie zacząć poszukiwania?

Ja zaczęłam szukać fotografa w Internecie. Wyszukiwarka google jest tu pomocna, po wpisaniu wyrażeń: fotograf ślubny, fotografia ślubna, pojawiło się wiele wyników, tysiące stron. Kolejnym krokiem jest dokonywanie selekcji, wchodziłam na każdą stronę, przeglądałam portfolio, oceniałam warsztat artystyczny każdego fotografa i wybrałam ścisłą dwudziestkę moich faworytów. Następnie sprawdzałam odległość dzielącą nas i wybrałam TOP 5 z frazy fotograf Kielce, padło na parę fotografów NasDwoje. Wraz z narzeczonym z piątki fotografów wyselekcjonowaliśmy tego jedynego, który najbardziej wpasował się w nasz gust estetyczny.

Kiedy najlepiej zacząć poszukiwania?

Jak najszybciej. Z własnego doświadczenia wiem, że to bardzo pracochłonne zadanie. Najlepiej, żeby zaraz po ustaleniu daty ślubu, począć poszukiwania fotografa. Później okazuje się, że większa połowa terminów zajęta, a nasz wymarzony fotograf ma rezerwacje na 3 lata do przodu i nas nigdzie nie „wciśnie”. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jakim ważnym elementem ślubu i wesela jest fotograf. To owoce jego pracy będą naszą pamiątką na długie lata. Jego zdjęcia będą naszą pamiątką już na zawsze.

Pozdrawiamy wszystkich blogowiczów i zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze