/ by admin / Gospodarka / No Comments

Liberalizm gospodarczy

 

Jak wygląda doskonałe państwo? To państwo, w którym wszystkim obywatelom żyje się właściwie. Każdego na wszystko stać, dostęp do wszystkich usług jest łatwy i bezproblemowy. Właściwie każdy posiada tyle, że nie zazdrości innym. W doskonałym kraju nie posiada ludzi biednych i nieszczęśliwych. Czy to natomiast możliwe? Czy gdyby w rzeczywistości udałoby się dostać taki stan, jego utrzymanie byłoby realne? Wszystko dla wszystkich i równe szanse są podstawami, jakie głosi liberalizm konserwatywny. Czy jednak państwo liberalne jest właściwym sposobem na funkcjonowanie i organizacje życia społeczeństwa?

Taki system na pewno miałby własne plusy. Większa swoboda funkcjonowania. Całkowity brak sprawdzeniu ze strony państwa. Niemniej jednak zostały aby i minusy. Liberalizm gospodarczy przyczyniłby się do tego, że nie obowiązywałyby żadne zasady. Totalna swoboda dałaby ludziom szanse na popełnianie przestępstw, z które nie ponosiliby żadnej odpowiedzialności. Szerzyłoby się bezprawie. Jeśli każdy mógłby robić to, co preferuje i na co, ma ochotę, anarchia stałaby się faktem. Liberalizm ekonomiczny propagujący swobodę w podejmowaniu decyzji majątkowych mógłby doprowadzać do finansowego krachu pełne państwo. Liberalizm to świetny nurt poglądów politycznych natomiast nie w skrajnej wersji. Pozwolenie ludziom na wszystko, danie im kompletnej swobody, doprowadziłoby do całkowitego braku poczucia sprawdzeniu. Do upadku moralności również. Pozytywnym aspekt stanowi tu postulat wyrównywania szans. W obecnej sytuacji są one zależne, i od mojej pozycji zawodowej, i od miejsca zamieszkania, i do środowiska, z którego pochodzimy.

Zobacz więcej: http://www.liberalizm.eu/konserwatywny-liberalizm/

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze