/ by admin / Inne / No Comments

Biały certyfikat – jak uzyskać?

Niestety sporym problemem w wielu firmach jest to, że płacą wysokie rachunki za zużycie energii elektrycznej. Pamiętajmy natomiast o tym, że wprowadzając bezdyskusyjne zmiany w zakładzie produkcyjnym, możemy zredukować koszty przeznaczone na energię. Jeżeli już więc interesuje nas ten temat, powinniśmy zapoznać się także z ofertą firmy, które oferują kompleksową pomoc w zakresie uzyskiwania białych certyfikatów, które stanowią świadectwo funkcjonalności energetycznej.

Efektywność energetyczna w firmie – na co zwrócić uwagę?
Należy wyraźnie podkreślić, że takie świadectwo funkcjonalności wydawane jest przez urząd regulacji energetyki. Ażeby natomiast uzyskać taki certyfikat, trzeba spełnić kilka warunków, a kluczowym jest złożenie wniosku do urzędu. Po złożeniu wniosku musi być przeprowadzony audyt użyteczności energetycznej przez fachowca, który sporządzi sprawozdanie wskazujący te obszary działania firmy, gdzie można wprowadzić zmiany i poprawki zmniejszające zużycie energii. Warto być świadomym także o tym, że białe certyfikaty 2022 oprócz audytów wymagają też wdrożenia proponowanych przeróbek, a więc na przykład prac związanych z wymianą oświetlenia, niemniej jednak również z prowadzeniem technologii odzysku energii. Na prawdę bardzo często zalecane jest też to, ażeby ocieplić budynek czy wymienić nieszczelne drzwi i okna. Warto mieć na uwadze zatem o tym, że biały certyfikat to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko, ponieważ związana jest z redukcją kosztów wykorzystanych na energię. Prócz tego takie certyfikaty mogą być sprzedawane, pozwalając tym samym na odzyskanie części środków wykorzystanych na zmiany w firmie.

Źródło informacji: białe certyfikaty energetyczne.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze