/ by admin / Inne / No Comments

Co mierzy miernik cęgowy

Pomiary akustyczne kreuje się po to, aby sprawdzić, czy w danym pomieszczeniu lub na terenie otwartym, nie ma nadmiaru hałasu. Jeżeli okaże się, że przekroczone są normy, które regulują przepisy, należy prowadzić działania, które będą temu zapobiegać. W praktyce przy drogach wykorzystuje się ekrany dźwiękoszczelne, dzięki którym mieszkańcy okolicznych domów nie odczuwają aż tak bardzo skutków tego, że samochody przejeżdżające pobliską drogą są bardzo hałaśliwe.

W sytuacji hałasu w fabrykach, pracownicy którzy są na niego narażeni noszą specjalne słuchawki albo zatyczki akustyczne, poza tym muszą również wykonywać cyklicznie badania słuchu. Nie każdy może samodzielnie wytworzyć pomiar hałasu. Może on zostać zaprojektowany jedynie przez specjalne laboratorium badawcze, które dysponuje niezbędnym do przeprowadzania badań sprzętem. Z kolei mierniki cęgowe to przyrządy pomiarowe, które mają te same funkcje, co cyfrowy multimetr i służą do pomiaru natężenia prądu. Sporo z takich urządzeń może zmierzyć również inne parametry takie jak np opór, napięcie a także natężenie AC, prąd rozruchowy i temperaturę. POmiar, który wykonuje taki miernik jest bardzo precyzyjny a jego wyniki są w późniejszym czasie wyświetlane na ekranie LCD. NIektóre mierniki cęgowe mają ponadto wbudowaną latarkę, która umożliwia komfortowe wykonywanie pomiarów w ciemnych pomieszczeniach. Mierniki cęgowe są odporne na pył i wilgoć, można ich używać w skomplikowanych warunkach, w terenie. Nie ma ryzyka, że przez zanieczyszczenia taki miernik będzie ilustrował błędne pomiary elektryczne.

Więcej informacji: pomiary elektryczne.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze