/ by admin / Inne / No Comments

Co trzeba mieć na chrzest

Planując uroczystość jaką jest Chrzest Naszego dziecka powinno się się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Otóż przede wszsytkim wybierzmy najbardziej optymalny dla wszuystkich termin. Następnie należy udać się do księdza i dopytać o detale ceremonii.

Na pewno kapłan pobierze jakąś opłatę za odprawienie mszy razem ze chrztem. Dlatego między innumi trzeba się przygotować na takie koszta. Kolejny wydatek niewatpliwie poniesiemy przy zakupie ubranka do chrztu. Niemniej jednakże można kupić również używane za znacznie niższą kwotę. Potrzebne będzie body dla malucha w kolorze białym i kurteczka o tej samej barwie. Nie obejdzie się również bez tak zwanej szatki, wymaganej w trakcie samej mszy. Koniecznie musimy nabyć specjalną świecę, otoczoną dokoła koszyczkiem. Należy również wybrać rodziców chrzestnych dla dziecka. Musi to być bardzo przemyślany wybór, gdyż będą oni towarzyszyć dziecku w jego drodze duchowej przez pełne życie. Po Mszy wypada zaprosić gości na poczęstunek. Oczywiście najważniejszy będzie w tym wypadku tort. Najbardziej zamówić go uprzednio w cukierni, gdyż jego przygotowanie trwa dłuższą chwilę. Na kego powierzchni należy umieścić napis z imieniem dziecka. Można także co więcej ozdobić go na przykład lukrowanymi, niebieskimi bucikami w przypadku chłopca, czy różową kokardkę, o ile przyjęcie tyczy się dziewczynki. Oprócz tortu powinno się zrobić sałatki warzywne i takie z dodatkiem mięsa. Dodatkowo możemy podać alkohol i serwować drinki. Niemniej jednak należy pamiętać, żeby zbytnio nie rozpijać gości.
Źródło: chrzciny prezent.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze