/ by admin / Inne / No Comments

Jaka wylewka do podłogówki

W tradycyjnych domach jednorodzinnych stosowało się wentylację grawitacyjną. Żaden dom, dosłownie przy zamkniętych drzwiach i oknach nie jest hermetycznie szczelny. W każdym niezbędne jest rozmieszczenie układu wentylacji.

Przy grawitacyjnej wymiana powietrza odbywa się za pomocą kanałów wentylacyjnych w otworach kominów. W przyszłościowym budownictwie zamiast tego wybierana jest wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja. To daje możliwość zaoszczędzić ciepło, bo energia cieplna z powietrza oddawanego na zewnątrz jest odzyskiwana i ponownie wtłaczana do wnętrz. W dodatku każdy rekuperator ma zamontowany filtr, dzięki któremu podczas wymiany powietrza do pokoi nie przedostają się zanieczyszczenia oraz kurz. Rekuperator zapewnia niedrogą i skuteczną wentylację dosłownie w zimie, gdy temperatury są niskie. Dom nie traci ciepła przez obieg powietrza, do której stale dochodzi. Niektóre modele rekuperatorów pomagają także rozpalić kominek. Jeżeli już system rekuperacji połączony jest z kominkiem, można zastosować specjalne przepustnice ułatwiające rozpalenie ognia dosłownie przy niskim ciśnieniu. W domu z rekuperacją w każdym momencie oddycha się świeżym, bo filtrowanym powietrzem, co obecnie (smog, zanieczyszczenia ze spalin samochodów) nie pozostaje bez znaczenia. Rekuperacja zmniejsza także koszt ogrzewania budynku, bo ciepła nie ucieka z domu przez kanały wentylacyjne. Najskuteczniejsza jest w połączeniu z innymi odnawialnymi źródłami energii zastosowanymi w domu. Warto pomyśleć o jej montażu przy wymianie tradycyjnego kotła na pompę ciepła.

Więcej: pompy ciepła łódzie.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze