/ by admin / Inne / No Comments

Jakie objawy ma chandra?

Jesień dla wielu ludzi to niełatwy okres, ponieważ krótkie dni jak też niskie temperatury sprzyjają pogorszeniu samopoczucia i ogólnej kondycji organizmu. Jest to tak zwana jesienna chandra, która wiąże się głównie z małą ilością naturalnego światła słonecznego, które pobudza do działania, ale też wpływa na produkcję witaminy D. Dodatkowo w tym okresie niweluje się ilość serotoniny, która nazywana jest hormonem szczęścia, a to ma bardzo ważny wpływ na samopoczucie.

Co warto mieć świadomość tego na temat przesilenia jesiennego?
Głównie trzeba zaznaczyć, że przesilenie jesienne jest to choroba afektywna sezonowa, która dotyczy wielu ludzi, a zatem też osób w starszym wieku. W ich przypadku objawy mogą być bardzo nasilone, a to grozi nawet rozwinięciem się jakichś chorób. Dlatego też warto jak najszybciej reagować i wprowadzać w życie takie sposoby, które dają dobre rezultaty, a więc poprawiają samopoczucie. Trzeba tutaj zaznaczyć, że przesilenie jesienne objawy to między innymi zmęczenie, problemy z decyzyjnością, problemy z zasypianiem w tym bezsenność, apatyczność, brak apetytu, nerwowość czy markotność. Warto więc reagować na takie objawy, które pojawiają się u osób, u których uprzednio podobnych sytuacji nie zauważyliśmy. Warto wspomnieć również o tym, że objawy przesilenia jesiennego mogą ulec znacznemu zmniejszeniu, jeżeli wprowadzimy w życie sprawdzone sposoby, na przykład tj. zbilansowana a także zrównoważona dieta bogata w warzywa i owoce, jak także regularny wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu.

Więcej informacji: jesienna chandra.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze