/ by admin / Inne / No Comments

Kurtyny paskowe

Oddzielenie miejsc o różnym poziomie czystości powietrza jest konieczne w wielu miejscach. Takie przesłony wykorzystuje się w głównej mierze w fabrykach przetwórstwa spożywczego, przykładowo w zakładach mięsnych. Jednak niedawno znaczenie fizycznych przegród znacznie wzrosło za sprawą aktualnej na całym świecie pandemii.

W szpitalach oraz placówkach zdrowia kurtyna paskowa stała się niezbędnym elementem bezpieczeństwa.
Kurtyna paskowa – na czym polega jej działanie?
Są to kurtyny mające postać pasków lub arkuszy wykonywanych z PCV, które są instalowane w specjalnych strefach. Mogą być montowane do sufitu albo nadproży w budynkach o różnym przeznaczeniu. Ich funkcja polega na rozdzieleniu stref, w których mają być zachowane różnorakie warunki dotyczące jakości powietrza. W znaczący sposób ograniczają swobodny przepływ powietrza i zatrzymują szkodliwe drobnoustroje tj. bakterie i wirusy. Stanowią więc fizyczną przegrodę, która podnosi poziom bezpieczeństwa biologicznego. Z tego względu kurtyny paskowe są stosowane do wydzielania stref w szpitalach zakaźnych, umożliwiając rozdzielenie pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych. Oczywiście obowiązkowo muszą być stosowane środki ochrony osobistej takie jak przyłbice, maseczki, rękawiczki, jak i zasady higieny dotyczące częstego mycia rąk i zmieniania odzieży. Takie zabezpieczenia jak kurtyny paskowe PCV stanowią jeden z wielu elementów zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusów czy bakterii. Zwłaszcza w obecnej sytuacji warto analizować ich wykorzystanie w zakładach pracy.
Warto zobaczyć: kurtyna paskowa.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze