/ by admin / Inne / No Comments

Lampy z panelami fotowoltaicznymi i turbiną wiatrową

Technologie oparte na odnawialnych źródłach energii cieszą się zwiększającym się zainteresowaniem i są wykorzystywane na coraz większą skalę. Są to między innymi panele fotowoltaiczne a także turbiny wiatrowe. Obie te technologia zostały z powodzeniem wykorzystywane w projekcie hybrydowych latarni ulicznych.

Hybrydowe latarnie uliczne – jak działają?
Należy zaznaczyć, że latarnia hybrydowa uliczna oparta jest na współdziałaniu dwóch technologii, a mianowicie paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. W przypadku dni słonecznych energia słoneczna przekształcana jest przez ogniwa paneli fotowoltaicznych w energię elektryczną, która służy do zasilania lampy. Nadmiar wytwarzanej energii elektrycznej magazynowany jest w akumulatorach żelowych. Jednak w nocy oraz w czasie pochmurnych dni oświetlenie hybrydowe wykorzystuje energię pochodzącą z turbiny wiatrowej, która także wykonuje energię elektryczną. W związku z tym hybrydowa lampa uliczna posiada własny autonomiczny system zasilania, który jest całkowicie niezależny od zasilania zewnętrznego. W związku z tym lampy hybrydowe mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego zewnętrznego. Tego typu latarnie na prawdę często ustawione są przy przejściach dla pieszych. Firmy oferujące usługi w zakresie produkcji takich lamp dostarczają pełne zestawy, które obejmują także słupy, fundamenty a także wszystkie inne elementy. Warto zaznaczyć, że lampa hybrydowa może być skonfigurowana zgodnie z życzeniem klienta. Przy tym, istnieje także sposobność sterowania lampą za pomocą pilota.

Więcej informacji: hybrydowa lampa uliczna.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze