/ by admin / Inne / No Comments

Numer telefonu – ochrona danych osobowych

Znaczna większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które z całkowitą czyli stu procentową pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak także załatwianie codziennych spraw czy też utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Często jednakże zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że mogą być to nie tylko numery niebezpieczne, niemniej jednak też niechciane rozmowy związane na przykład z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Stąd też warto korzystać z funkcjonalnych stron www, gdzie znajdziemy bieżące przepisy dotyczące na przykład przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele osób zastanawia się, co zrobić w takim wypadku, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto pamiętać o tym, że w takich wypadkach coraz częściej dzwonią do nas telemarketerzy, którzy chcą nam zaproponować różne towary oraz usługi, ale bardzo często nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. Przy tym użytkownicy telefonów komórkowych powinni uzmysławić sobie, że w polskim niemalże obowiązują dokładnie sprecyzowane przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo między innymi wycofać uprzednio udzielone zgody marketingowe. Warto więc być na bieżąco ze własnymi prawami, by móc zachować się w prawidłowy sposób w sytuacji, kiedy na przykład jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Polecana strona: ochrona numeru telefonu.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze