/ by admin / Inne / No Comments

Stare typy pieców

Profesjonaliści od tworzenia pieców różnego typu cieszyli się kiedyś ogromną popularnością. Człowiek, który budował piece był nazywany zdunem. Jako że pieca nie dało się zakupić, a każdorazowo powinno się było sobie go wybudować samodzielnie, popyt na usługi zdunów był wielki.

Zduni Warszawa mieli ręce całe roboty, bo wszak w każdym domostwie należy było wybudować piec dostosowany do wielkości domu i potrzeb jego mieszkańców. Wcale nie było to proste zadanie, w dodatku wymagało sporej sztuki rzemieślniczej. Czas tworzenia pieca był zależny od jego rozmiarów a także zastosowanej metody, niemniej jednak trzeba było przyjąć, że jego wybudowanie zajmowało przynajmniej kilka dni. Z reguły natomiast było to kilkanaście dni wzmożonej pracy jednej albo dwóch osób, a w przypadku pałaców i dużych posiadłości ziemskich dosłownie kilkunastu osób. Zdun Warszawa miał do dyspozycji materiały dostępne we właściwych dla siebie czasach i w każdym momencie starał się działać wykorzystując kunszt rzemieślniczy oraz taki sposób, by zadowolić swoich klientów. Zadowoleni klienci polecali usługi zduna innym ludziom, dzięki czemu człowiek ten zdobywał nowych klientów. W dawnych czasach nie było reklamy, jaką kojarzymy dzisiaj, a więc w korzystaniu z usług bazowało się wyłącznie na poleceniach. Należy tutaj również zauważyć, że w konstrukcje pieców różniły się w zależności od tego, dla kogo budowało się piec. Bogaci ludzie mogli sobie pozwolić na lepsze i większe konstrukcje, jednakże ci biedniejsi musieli się zadowolić prostymi konstrukcjami, bardzo często prowizorycznymi i cechującymi się zdecydowanie niższą trwałością.

Dodatkowe informacje: http://www.kafelgardynska.pl/galeria/kominki-elektryczne-obudowane.html

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze