/ by admin / Inne / No Comments

Suchy lód do mycia maszyn przemysłowych

Czyszczenie suchym lodem i czyszczenie laserem to najskuteczniejsze sposoby na usuwanie trwałych zabrudzeń. Przy pomocy urządzeń, które wykonują czyszczenie można pozbyć się śladów farby oraz smarów przemysłowych. Obie technologie czyszczenia wykorzystywane są często w fabrykach, gdy trzeba wyczyścić maszyny z trwałych zabrudzeń.

Mycie ich przy pomocy wody i środków tradycyjnie służących do usuwania zabrudzeń może być efektywne. Wynika to z tego, że takie zabrudzenia są zbyt wytrzymałe i usuwanie ich wodą oraz ogólnie dostępną chemią się nie powiedzie. Poza tym wiele maszyn nie może być moczona, zatem mycie ich wodą jest w pełni wykluczone. Czyszczenie linii produkcyjnych, zwłaszcza w fabrykach, które produkują żywność jest mocno trudne i regulowane przez przepisy sanitarne. Nie za każdym razem możliwe jest wyczyszczenie maszyny ręcznie przy pomocy skrobaków i tego rodzaju urządzeń. Czasami też zabrudzenia są zbyt trwałe. Wiele razy zdarza się tak, że w firmie nie ma czasu na to, by wyłączać linie produkcyjne na dłuższy czas i czyścić je ręcznie. To spowodowałoby przestoje w produkcji i utratę jej płynności. Jeżeli już fabryka funkcjonuje 24 godziny na dobę 356 dni w roku, kwestia czyszczenia musi być załatwiona szybko. Maszyny do czyszczenia suchym lodem lub maszyny wyposażone w laser czyszczący wydają się być właściwym rozwiązanie. Obie metody wykazują podobną skuteczność. Są również ekologiczne, bo nie wykorzystuje się w nich do czyszczenia żadnych środków chemicznych, które są szkodliwe dla środowiska.

Polecamy: czyszczenie suchym lodem.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze