/ by admin / Inne / No Comments

Trawienie i pasywacja stali

W obróbce chemicznej powierzchni stali nierdzewnej wykorzystuje się specjalistyczne środki chemiczne, które powstają w oparciu o kwas azotowy o dobrych właściwościach trawiących. Klienci mają dostęp też do towarów ekologicznych, w których nie stosuje się tego kwasu. Warto pamiętać jednakże o tym, że pasywacja stali, jak także jej profesjonalne wytrawianie wymagają głównie należytego przygotowania powierzchni stali nierdzewnej.

Obróbka stali za pomocą preparatów chemicznych – co należy wiedzieć?
Pierwszym etapem takiej obróbki chemicznej stali nierdzewnej jest dokładne oczyszczenie jej powierzchni na przykład z nalotów rdzawych, niemniej jednak również z zabrudzeń. Ważnym etapem jest również odtłuszczanie. Powinno się pamiętać o tym, że zanieczyszczenia czy zabrudzenia powstają w wyniku użytkowania takiej sali, ale też jej obróbki termicznej czy też mechanicznej. Kolejny odcinek to trawienie stali nierdzewnej. Tutaj także stosuje się specjalistyczne środki chemiczne, są to na przykład żele przeznaczone do użycia punktowego, a więc przykładowo do wytrawiania spoiw stali, niemniej jednak także preparaty takie jak bejca trawiąca natryskowa, przeznaczona do dużych powierzchni stali nierdzewnej. Warto być świadomym o tym, że po etapie trawienia następuje pasywacja, jest to proces obróbki chemicznej, który polega na przywróceniu pierwotnej warstwy ochronnej metalu, która złożona jest głównie z tlenku chromu. Dzięki tym wszystkim zabiegom chemicznym powierzchnia stali nierdzewnej staje się gładka oraz odzyskuje swoje oryginalnie właściwości.

Źródło informacji: wytrawianie stali nierdzewnej.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze